Jestem Paula i stworzyłam tą przestrzeń, aby od czasu do czasu podzielić się z wami tym, co mnie interesuje lub aktualnie "siedzi w mojej głowie".

Najczęściej będą to tematy związane z moimi zainteresowaniami, które krążą wokół Japonii, kultury i mody tego kraju, a także kwestie związane z moją pracą w branży kreatywnej.

Japonią zaczęłam interesować się w okresie studiów po przeczytaniu pierwszej książki na temat zwyczajów panujących w tym kraju. Ta odmienność bardzo mnie wówczas pociągała. Po doświadczeniu jej na własnej skórze, zostałam niemal całkowicie wciągnięta. Do tego stopnia, że kiedy tyko mogę, staram się wracać na wyspy. Interesuje mnie przede wszystkim japońska tradycja, dawna kultura, wszystko to, co mroczne oraz niedostępne, a także związane z legendami i folklorem. Pop-kultura, manga i neonowo-cukierkowy vibe, to nie do końca „moja Japonia”, także o tym nie będę tutaj pisać. Kwestia mody japońskiej, mało znanej w naszym kraju, to również będzie mocny temat na tej stronie.

Zawodowo - od 2012 roku pracuje w branży PR i szeroko pojętej reklamie. Od 3 lat, wspólnie z przyjacielem, prowadzimy własną agencje kreatywną teal. W pracy chętnie sięgamy po nasze osobiste zainteresowania i w oparciu o nie budujemy strategiczne schematy.

Zawsze miałam problem z utrzymaniem blogów z nastawieniem na swoją osobę, dlatego nie znajdziecie tutaj osobistych wynurzeń egzystencjalnych, a raczej troszkę faktów, historii, własnych poszukiwań na ważne i bliskie mi tematy. :)